Газета “Львівська пошта” 16 липня 2016р. опублікувала статтю про Центр Родини

Людям – на добро, Богові – на славу…

У Центрі родини за більш ніж 15 років діяльності допомогу і підтримку словом і ділом отримали тисячі львів`ян.

Сімя, родина – саме це і є нашою метою і змістом та умовою нашого життя. Без них ми існуємо, а живемо.  Батьки – наше минуле і наш початок, чоловік/дружина – наше теперішнє, наша половинка, діти – наше майбутнє і продовження… І так важливо аби всі у родині були здорові і щасливі, аби стосунки у ній були гармонійними, аби діти отримували любов і можливість розвивати свої здібності, а старші люди відчували турботу та повагу… Проте іноді це видається лише мрією, адже у щоденному житті ми стикаємося з безліччю більших чи менших проблем, а часом під їх вагою впадаємо у відчай, адже завжди чогось бракує – часу, грошей, сил, здоров`я, терпіння, розуміння…

Допомогти родинам вирішувати їх щоденні великі і малі клопоти і покликаний Центр родини Фонду святого Володимира, що вже понад 15 років діє при храмі Воскресіння Христового, на Городоцькій 319а.  Сюди аби вирішити свої проблеми, отримати пораду, допомогу у вихованні дітей звертаються не тільки парафіяни храму, а й приїжджають навіть з інших районів міста та з інших міст. Центр Родини запроектовано, реконструйовано і обладнано виключно за добродійні пожертви і діє за принципом самоутримання.

“Завдання центру – створити особливу атмосферу для дітей, дорослих, родини, – каже  голова фонду Ігор Матушевський – щоб вони відчули, що є таке середовище, таке місце, де вони можуть прийти, відчути себе добре, отримати відповіді на питання, які їх хвилюють. Ми створили таку спільноту, де кожен, хто приходить, почувається, як вдома, серед рідних і близьких людей”.

Основним напрямком діяльності центру є робота з дітьми та їх родинами. А починається усе з передшлюбних наук, де молоді люди, які хочуть поєднати свої долі, готуються взяти на себе відповідальність за нову сім’ю, глибше пізнають таїнство подружжя.

Правильно підготуватися до пологів та допоможуть заняття та консультації в “Школі народжувати”, що діє при Центрі. На ці заняття запрошують не тільки майбутніх мам – заохочують приходити подружжя, аби й татко вже відтепер відчував свою потрібність, відповідальність.

Тут навчать, як позбутися страху, зарадити собі у випадку незначних труднощів, що виникають у останньому триместрі вагітності, як правильно поводитися під час пологів, аби мінімізувати біль та відчути весь спектр радості і щастя від першої зустрічі з немовлям, успішно годувати грудьми та доглядати дитинку.

Практичні заняття включають гімнастику для вагітних і дихальні вправи, що допоможуть виробити необхідні для пологів навички. Тут можна дізнатися, що варто взяти зі собою у пологовий, як збагнути, що вже час їхати до лікарні, та що потрібно для того, аби батько не чекав у приймальному відділенні, а брав активну участь у народженні дитини, допомагав жінці.

Після народження діток центр і надалі підтримує зв’язок із молодою родиною, опікає її, а від півтора року запрошує дітей у школу “Малюк» розповідає п.Галина Партика – організатор навчальних програм Центру.

А з трьох до шести років малеча займається у Школі інтелектуального розвитку дитини “Гармонія”, де навчається логічно мислити, розвиває мовлення, вивчає математику, англійську мову, музику та образотворче мистецтво.

Намагаються в Центрі родини допомогти дітям впоратися і з труднощами у засвоєнні шкільної програми, для школярів  діють різноманітні студії: логіко-математична, комп’ютерна, української мови, з вивчення іноземних мов та ін. Діти тут можуть відкрити свої таланти, реалізувати їх, знайти своє покликання чи захоплення, навчитися чогось корисного та знайти нових друзів у музично-театральній, танцювальній студії “Дзвіночок”, студіях журналістики, крою та шиття, української кухні, школа для шляхетних панночок тощо.

Також у Центрі діє лікарська, юридична, психологічна, соціальна порадня. Тут можна випозичити одяг для святкових подій: балів, карнавалів, народних свят, вбрання для урочистого Святого Причастя, щоб, як каже Леся Крип’якевич заступник голови Фонду, у такі важливі моменти діти з бідніших родин не відрізнялися від дітей з заможних, щоб ніщо не затьмарювало свята, не перешкоджало переживати сакральні хвилини. Також тут можна випозичити і весільні вбрання для молодят за народними мотивами.

За роки діяльності студії та навчальні програми Центру Родини відвідали близько 5 тис. осіб (дітей та дорослих), нині тут займаються понад 700 осіб, а працюють з ними 35 педагогів та інструкторів. Майже три сотні подружніх пар пройшли курс  підготовки до пологів та стільки ж зголосилося на лікувально-навчальну програму (На-Про-технологій). З них – понад 100 успішних вагітностей, 70 – вже успішно народжених дітей. З 2008 р. надано 245 консультацій логопеда та проведена з дітьми корекційна робота.

За роки існування Лікарської порадні тут проконсультовано 14 025 пацієнтів, проведено 4 144 аналізів, записано 396 ЕКГ. Тут на добровільних засадах безоплатно працюють 15-20 лікарів. Понад 500 осіб отримали юридичну допомогу

У рамках батьківської світлиці щороку відбуваються понад 40 зустрічей з батьками (бесіди, диспути, конференції, семінари, круглі столи). А понад 50 осіб щороку отримують консультацію психологів та сімейного консультанта.

На переконання пані Лесі  , дуже важливо, що такий центр діє в структурі Церкви. «Це допомагає парафіянам почуватися родиною, відчувати солідарність, розуміння і підтримку, а також це якнайкраще втілює в життя стратегію УГКЦ «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», проголошену Блаженнішим Святославом.  Наше суспільство, наша Церква потребують таких центрів в кожній єпархії, де б кожна людина, не залежно на якому етапі свого життєвого шляху вона перебуває, могла отримати увагу, підтримку, пораду, допомогу, могла зреалізувати своє покликання як християнина жити у спільноті. А досвід Центру Родини Фонду св. Володимира може бути добрим прикладом для численних ініціатив християнських Церков України.

Ольга Хворостовська – журналіст газети “Львівська пошта”