Спогад Блаженнішого Любомира Гузара про війну

Враження молоді від Зустрічі


                            

Гідність в негідних обставинах

Організуючи зустріч старшого покоління з молоддю, ми часто стаємо свідками появи можливості переказування споминів вперше, бо «дотепер ніхто не цікавився, а дітям і внукам боялися говорити цю страшну правду».

Зустріч поколінь це – чудова можливість для молоді торкнутися живої історії. Зустріч поколінь це – психологічне оздоровлення літніх людей, що травмовані минулим, але які, незважаючи на свій фізичний стан та поважний вік, часто дають приклад оптимізму, мудрості та сили. Зустріч поколінь це – збір матеріалів для цінного аудіо-архіву, який започаткував Фонд святого Володимира, реалізуючи проект «Діалог поколінь» при підтримці Німецького Федерального фонду «Пам’ять Відповідальність Майбутнє».

23 лютого 2013 р. в Реколекційному Центрі Львівської Архієпархії в Брюховичах відбулася Зустріч на тему «Гідність в негідних обставинах». Попередньою Зустріччю «Різдво в неволі» 2 лютого 2013 р. розпочався цикл тематичних Зустрічей, націлених на ближчу і дальшу перспективу:суспільного залучення людей старшого покоління та збір інформації про періоди війни та тоталітарні режими.

Головним ведучим і модератором Зустрічі «Гідність в негідних обста-винах» був др.Олег Турій, професор Українського Католицького Університету. Його помічниками стали студенти факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка та працівники Українського Католицького Університету. Двадцять п’ять осіб ділилися споминами і двадцять вісім молодих слухачів були модераторами, операторами, фотографами та волонтерами.

Важливим гостем, який був запрошений на Зустріч, був Блаженніший Любомир Гузар, який є моральним авторитетом України і одночасно був учасником вимушеної еміграції в часі війни. Через хворобу не зміг бути присутнім особисто але прислав свій 40-хвилинний аудіо спогад про німецьку окупацію Львова, перші радянські війська, табори біженців в Австрії та еміграцію в чужину.

Свідчення осіб було поділено на три тематичні групи :

 1. ІІ Світова війна, німецька окупація, УПА.
 2. Вимушена еміграція, заслання, життя поза Батьківщиною
 3. Опір системі, десидентство, підпілля, 60-тидесятництво

Цінними спогадами поділилися Юрій Шухевич, Борис Білинський, Лариса і Тетяна Крушельницькі, Богдан Жеплинський, Ольга Новаківська, Оксана Семотюк та інші.

Такі унікальні свідчення живої історії страшних воєнних часів, несправедливих засуджень, принизливого та законспірованого життя в підпіллі стануть джерелом для істориків та причиною для переосмислення своїх поглядів на історію молодим поколінням. Перед нами усіма стоїть велике завдання – очищення спотворених окупаційними режимами історичних джерел України. Тільки правдива історія може стати основою для примирення країн Східної Європи, скалічених війнами. Україна збираючи і шануючи особисті історії, наповнюватиме європейську культуру памяті, в якій дотепер українці були відсутні.

  

  Бюро Фонду Св. Володимира

   Знайти: м. Львів, вул. Городоцька 319-а
   Подзвонити: +38 (032) 240 18 02
   Факс: +38 (032) 240 18 10
   e-mail:
   Написати: Фонд святого Володимира
   п/с 8881, UA-79044, Львів, Україна

  Центр родини

   Знайти: вул. Городоцька 319-а
   Подзвонити: +38 (032) 244 11 07
   e-mail:
   Написати: Фонд святого Володимира (Центр Родини)
   п/с 8881, UA-79044, Львів, Україна

  Родинна порадня

   Знайти: вул. Горбачевського 21, кв. 14
   Подзвонити: +38 (067) 670 28 34
   e-mail:

  Краєзнавчий центр "Паломник"


    Знайти: вул. Антоновича 22
    Подзвонити: +38 (032) 243 27 12
    e-mail: