Бібліотека

001Історія заснування

Заснована в 1994 р. як бібліотека релігійної літератури. Мала велику популярність через дефіцит книжок для християнського виховання в колишній атеїстичній державі. Бібліотека стала середовищем духовного зростання для молоді, семінаристів ти старших. Приміщення на пільгових умовах було орендоване в Міської Ради. Першим жертводавцем став Прелат Аугсбургської дієцезії Гайнріх Ойденбах, який вложив кошти (2000 нім.марок) в переобладнання приміщення під бібліотеку.

Сучасний стан

Від 2008 року почалося переформатування тематичного спрямування бібліотеки з релігійної на краєзнавчо-історичну та загальноосвітню, що відповідало суспільним потребам. В приміщенні бібліотеки дуже успішно почали діяти краєзнавчі курси екскурсоводів по Львову.

Сьогодні бібліотека по вул. Антоновича 22 загальною площею 45 м.кв. є власністю Фонду св. Володимира. Новий профіль бібліотеки вимагає адаптування її до сучасних потреб суспільства. В зв’язку з цим Фонд одержав значне поповнення сучасної літератури для молоді від Мальтійської Служби – -306 одиниць, Форуму видавців – 350 одиниць і Видавництва «Свічадо» – 200 одиниць. Місцезнаходження бібліотеки є дуже зручним. В районі розміщення бібліотеки є 5 шкіл і два вищі навчальні заклади.

Незважаючи на популярність електронних книг і читання з екрану комп’ютера, значна кількість людей надає перевагу читанню друкованих книг. Основне завдання бібліотек – давати доступ до книг, виховувати дітей та молодь, створювати середовище для обміну думками та враженнями. Звичний формат бібліотек вже не відповідає вимогам сучасного світу і потребам молодої людини. Сучасна інформаційна епоха спонукає, щоб бібліотеки ставали центрами запровадження сучасних технологій таких як комп’ютеризація та створення електронних каталогів книг.

Цілі проекту:

Формування пізнавально-виховного середовища для дітей, молоді і старших в центральній частині міста; Створення умов для багатостороннього розвитку молодої людини для інтеґрації її в культурне та соціальне середовище; Виховання активного і законослухняного громадянина члена суспільства.

Плани:

  1. Зустрічі з цікавими особистостями – поетами, письменниками, особами, які пережили репресії тоталітарних систем
  2. Створення книжкового клубу для підлітків і сеньйорів.
  3. Культурна програма для осіб літнього віку. Проведення краєзнавчих заходів.
  4. Допомога у вивченні гуманітарних наук, підготовка до ЗНО та основ комп’ютерної грамоти;
  5. Заохочення читачів до збору історичних свідчень і спогадів у старшого покоління.
  6. Уроки етики, культури поведінки, екологічних акцій
  7. Створення медіатеки з документальним та художніми фільмами, дитячими іграми, мультфільмами, музикою.
  8. Створення електронного каталогу усіх книг та журналів на базі інтернет – сторінки бібліотеки