Напротехнологія

НаПроТехнологія — це новий напрямок в сучасній гінекології, який базується на ретельній співпраці з індивідуальним для кожної жінки циклом її гормональних змін з метою подоланння проблеми неплідності, невиношування вагітності, гормональних розладів та інших гінекологічних захворювань.

Основою НаПро є крейгтонський метод (Creigton Model FertilityCare™ System). Це сучасний метод планування сім’ї, який базується на стандартизованих спостереженнях за певними ознаками (біомаркерами) циклу, їх записі та інтерпретації. Навчання подружньої пари крейгтонському методу передбачає ретельну співарацю з інструктором, який пройшов відповідний вишкіл, здав іспит і отримав сертифікат.

У Родинній Порадні ви можете отримати загальну інформацію щодо цієї методики, натомість лікування виконується у  медичних осередках, де працюють фахівці, що пройшли відповідний вишкіл. Дані про таких фахівців можна отримати на сторінці
http://www.fertilitycare.net/

Напротехнлогія передбачає як медикаментозне, так і хірургічне лікування, яке спирається на найновіші світові досягнення в медицині. Ця методика розроблена у 1990-х роках д-ром Томасом Гільджерсом та його співробітниками в Крейгтонському університеті та Інституті із вивчення репродукції людини ім. Папи Павла VI в Омаха, штат Небраска, США. Особливе лікування застосовують і для чоловіків. Протягом більш ніж 10 років НаПро практикують також і в Європі.

Стани, при яких можливо застосувати Напротехнологію:

 • неплідність
 • звичні викидні
 • синдром полікістозних яєчників
 • ендометріоз
 • первинна недостатність функції яєчників («рання менопауза»)
 • передменструальний синдром
 • рецидивні функціональні (прості) кісти яєчників
 • болючі менструації
 • нерегулярні або нетипові кровотечі
 • гормональні розлади
 • постійні виділення, які утруднюють спостереження за циклом

Коли неможливо застосувати Напротехнологію?

 • відсутність обох маткових труб або їх непрохідність, яка не піддається хірургічній корекції, а також інші тяжкі ушкодження дітородних органів жінки
 • повна відсутність сперматозоїдів у чоловіка

Додаткові переваги

 1. Безпека для жінки і дитини
 2. Низька частота ускладнень вагітності та вроджених вад розвитку у дітей (така сама як у загальній популяції)
 3. Зміцнення подружнього зв’язку, зумовлене необхідністю взаєморозуміння та співпраці чоловіка і дружини у процесі проходження програми

Скільки часу триває лікування?
Треба зауважити, що Напротехнологія не дає швидких результатів. Перші 2-3 місяці розраховані на навчання спостереженню за циклом. Протягом третього циклу виконують детальне обстеження. Далі 3-5 циклів триває корекція стану жінки для досягнення оптимального циклу. Наступні 12 циклів подружжя намагається досягнути вагітності. Загалом, від першого звернення до лікаря до досягнення вагітності минає приблизно рік; хоча здебільшого зачаття вдається досягнути вже в перших циклах, в яких застосовують відповідне лікування. Тривалість лікування становить не більше 2 років.

Ефективність
Ефективність Напротехнології згідно літературних даних у лікуванні неплідності становить 52-80%, залежно від причини розладів, віку подружжя та інших чинників.
Згідно аналізу бази даних українських пацієнтів (близько 300 подружніх пар), ефективність напротехнології в нашій країні висока і відповідає показникам, отриманим в інших країнах світу: загалом, із  подружніх пар, які застосовують таке лікування протягом 24 місяців (або до вагітності) і ретельно виконують усі лікарські рекомендації і продовжують , народжують живу дитину 64 %.