Зустріч “Різдво в неволі”

Одною з найяскравіших зустрічей, які організував Фонд св. Володимира спільно з Інститутом Лідерства Українського Католицького Університету в проекті «Діалог поколінь» була тематична Зустріч-свідчення «Різдво в неволі». Спогадами про святкування Різдва в умовах вимушеної еміграції, виселення, концтаборів, війни поділилися з молоддю політв’язні, репресовані та свідки ІІ Світової війни. Модераторами, операторами та слухачами Зустрічі «Різдво в неволі» була молодь. Спогади 18 свідків були заслухані і записані на відеокамери та диктофони. Деякі яскраві спомини були такими вражаючими, що відео оператор Петро Дідула вважає їх майбутнім проектом для фільму.

Вертепне дійство на слова Ліни Костенко, яке поставила молодь театру «Мета» та хору «Осанна» на завершення Зустрічі, було обдароване радісними оплесками.

Зустріч «Різдво в неволі» розпочинає завдяки підтримці Федерального Фонду Німеччини «Пам’ять. Відповідальність Майбутнє» цикл тематичних Зустрічей, націлених на ближчу і дальшу перспективу: Зустріч як чудова можливість для молоді торкнутися живої історії, Зустріч як психологічне оздоровлення літніх людей, травмованих минулим і Зустріч як збір матеріалів для цінного аудіо-архіву.