Святий Рівноапостольний князь Володимир – хреститель Руси-України, державотворець.
Мета
Участь у розбудові Української Держави через практичну реалізацію різноманітних ініціатив, скерованих на віднову цінностей української християнської родини як здорової клітини нації.
Історія заснування
В 1997 році в організації «Українська молодь Христові» відбувся поділ на дві різнопрофільні незалежні структури. Одна – продовжила форму молодіжного апостоляту, друга – взяла на себе вирішення виховних та соціально-культурних проблем молодих родин. Так народився Фонд св. Володимира, засновником якого стали лідери УМХ і група інтелектуалів, які відчули потребу активно включитися в розбудову суспільства в незалежній державі та сприяти відродженню духовного світу людини.
Вектор діяльності
Ім’я св. Володимира Хрестителя Руси-України і державотворця відтворює напрямок діяльності Фонду. З перших проектів Фонд задекларував себе як екуменічна спільнота, відкрита на соціальні, культурні та суспільні проекти в розбудові української держави, на діалог між Церквою і Державою.
Фонд бере участь в праці державних комісій, церковних соборах, європейських форумах, міжнародних рухах. Фонд є дійсним членом світових структур UNUM-OMNES, Колоквіум Міжнародних Парафій (CEP) та щорічних Східно-Європейських семінарів в Шмохтітц Німеччина.
Місія
Поширювати духовність Київського благочестя, свідчити віру та історію свого народу на регіональному і міжнародному рівні. Дбати про збереження культури та історичної пам’яті. Виховувати свобідну творчу патріотичну молодь, закорінену в національній традиції. Плекати кращі якості української родини.
Статус
Фонд святого Володимира — доброчинна громадська організація, започаткована з благословення блаженнішого Любомира Гузара, зареєстрована Управлінням юстиції Львівської області 12 червня 1997 року (свідоцтво № 57).
Пріорітети
В зв’язку з тим, що однією з найбільших суспільних криз, які переживає Україна, є криза родини, пріоритетним напрямком праці Фонду св. Володимира є віднова молодої української родини як здорової клітини нації у таких формах діяльності:
- об’єднання родин в спільноти з метою взаємного соціального служіння та солідарності, духовно-патріотичне виховання дітей та молоді
- плекання національних традицій, збереження історичної і родової пам’яті
- захист особи і родини у важких обставинах: матеріальна допомога, лікарська та психологічна опіка, порадництво
- громадсько-політична активність
Форми діяльності
Представництво в суспільно-політичних, екуменічних та релігійних міжнародних і регіональних зібраннях. Школи, студії, порадні, бібліотека, краєзнавство, паломництво, випозичальні, підготовка до шлюбу, пологів та виховання малят, літні табори, програми для старших, спортивні секції, тісна співпраця з дружніми організаціями, доброчинна діяльність. Популяризація національних традицій – одягу, звичаїв, творчості. Стимулювання до створення спільнот солідарності родин.
Духовний провід
Отець Ігор Пецюх – духівник Фонду
Засновники