Міжнародні контакти

Історія започаткування міжнародних зв’язків Фонду

Фонд святого Володимира від самого початку своєї реєстрації мав уже достатньо розбудовані контакти з закордонними організаціями, налагодження яких почалося ще тоді, коли основна частина спільноти Фонду святого Володимира працювала ще в структурі організації «Українська молодь – Христові».

В минулому вже були делегації на: зустрічі з Блаженнішим Мирославом-Іваном кардиналом Любачівським і папою Іваном-Павлом ІІ в Римі; на зустрічах з Патріархальними Товариствами Америки, Канади; на Всесвітнім Католицькім З’їзді Жінок в Мексиці; на екуменічних молодіжних з’їздах ТЕЗЕ в Празі, Братіславі, Будапешті.

Розбудову міжнародних контактів Фонд завдячує Романові Крип’якевичу, о.Якобу Фергу, Доріс Кюстерс, о.Мирону Мольчку, о.Павлу і п.Миколі Когутам, п.Ромі і п.Ігореві Гайдам, о.Ігору Гарасиму, п. Анні-Галі Горбач, о.Івану Гриньоху, о.Іванові Дацьку.

Основні міжнародні проекти Фонду

Першим проектом Фонду була організація чисельної різнопланової участі в ІІ-му Екуменічному Конгресі в Ґрац (Австрія 1997 р.). Німецька преса згодом написала: «Автобус з України – найкращий символ Ґрац». В делегації Фонду були представники таких конфесій: УГКЦ, УКЦ, УПЦ КП, УАПЦ, Вірменська Апостольська Церква, Церква «Витанія», єврейська громада. Наслідком цієї поїздки було: продовження зв’язків з Католицьким Чоловічим рухом Австрії (м. Ґрац), створення можливості у стажуванні українських селян в Австрії та постачанням сільськогосподарської техніки селянам в Україні, обмін школярами та студентами (http://kmb.graz-seckau.at ), чисельна участь в Європейських «Католікентаґ» в Берліні, Карльсруе, Майнці та Європейських Єкуменічних Конґресах у Вроцлаві і Дрездені.

Тривале спілкування з німецькою організацією Реновабіс (http://www.renovabis.de/), заснованою Католицькою Церквою для розвитку проектів Східної та Центральної Європи, а також з друзями українського священика з Мюнхену о.Мирона Мольчка громадою маленького баварського містечка Маркт Вольнцах (http://www.wolnzach.de/ ), дозволило втілити в життя головний проект Фонду – «Центр Родини» та надавати матеріальну підтримку багатодітним родинам Львова і Львівщини.

Подальші контакти та членство в міжнародній організації «UNUM OMNES» http://www.unum-omnes.org/), відкрили можливість членам Фонду знайомитися з досягненнями християнської суспільної науки, активністю мирян, життям Католицької Церкви в Німеччині, Угорщині, Хорватії, Чехії, Литві, Словенії. Як наслідок у Львові з ініціативи Голови Фонду Ігора Матушевського, в співпраці з Мирославом Мариновичем (Інститут Історії і Суспільства УКУ) та закордонними друзями організовано чотири міжнародні конференції «Християнин і політика» для громадських і політичних діячів, силових структур, підприємців, на яких розглянуті питання державного, культурного будівництва, участі Церкви у роботі силових структур. Участь в конфереціях приймали капелан поліції Німеччини прелат Шінделє, член Ляндстагу, почесний голова міста Кельну і Президент UNUM OMNES Гайнц –Йозеф Нюхель, генерал Хорватської Армії Періца Юріч та інші поважні гості (http://de.wikipedia.org/wiki/Heinz-Josef_Nuchel ).

З 2005 року Фонд св. Володимира є учасником Colloqium of European Parishes (http://www.cep-europa.org/ ) в Німеччині, Бельгії, Португалії, Угорщині, Мальті. Участь в Європейських Коллоквіумах «Моя парафія» збагачує делегатів Фонду цінним досвідом нової євангелізації життя церков світу.

Завдяки міжнародним контактам з українською діаспорою стала можливою віднова діяльності товариства «Обнова» (http://www.obnova.net.ua/), заснованого у Львові в 30-х роках 20 ст. за підтримки митрополита Андрея Шептицького в Україні та віднову його членства у русі «Pax Romana» (http://www.icmica-miic.org/en/). Установчі Збори по відновленні в Україні Товариства «Обнова» відбулися в Америці у 1992 р. в присутності Єдварда і Луізи Кірхнерів (Pax Romana ), Ярослава Гавриха (Англія), о.Марка Скірки (Польща), Бориса Гудзяка, Роми і Ігоря Гайдів (Америка), Лесі та Іванки Крип’якевичів (Україна).

Міжнародна діяльність Фонду високо оцінена як місцевою адміністрацією так і за кордоном. Керівництво Фонду було запрошене зі сторони Австрії (Президент Австрії Томас Клєстіль) на VI зустріч Президентів країн Європи, яка відбулася у Львові у 1999 році.

Доказом використання досвіду міжнародного співробітництва Фонду в Україні є багато реалізованих і запланованих проектів, які змогли здійснити миряни Фонду в дружній співпраці з християнами країн Європи. А саме: 1.Проект «Центр Родини», освітні програми для дорослих та дітей, відновлення діяльності товариства «Обнова» в Україні і представництва «Обнови» у русі «Pax Romana»; 2.Допомога в’язням виправних колоній, лікарням, вишкіл фермерів в Австрії 3.Організація міжнародних конференцій, залучення мирян до участі у міжнародних та екуменічних форумах (Центрально-європейські Літні Академії в Бад-Льоенфельден, Renovabis, Pax Romana, Католицьких Соціальних тижнях, Колоквіумах Європейських парохій- СЕР, Східно-європейських семінарах в Бенно-Гауз, Академіях Католицької акції і Католицького чоловічого руху Австрії)

 

Фотографії