РЕГІОНАЛЬНИЙ ДОБРОЧИННИЙ ФОНД СВЯТОГО ВОЛОДИМИРА

 

 

св.ВолодимирІм’я патрона організації

Святий Рівноапостольний князь Володимир – хреститель Руси-України, державотворець.

Мета

Участь у розбудові Української Держави через практичну реалізацію різноманітних ініціатив, скерованих на віднову цінностей української християнської родини як здорової клітини нації.

Історія заснування

В 1997 році в організації «Українська молодь Христові» відбувся поділ на дві різнопрофільні незалежні структури. Одна – продовжила форму молодіжного апостоляту, друга – взяла на себе вирішення виховних та соціально-культурних проблем молодих родин. Так народився Фонд св. Володимира, засновником якого стали лідери УМХ і група інтелектуалів, які відчули потребу активно включитися в розбудову суспільства в незалежній державі та сприяти відродженню духовного світу людини.

Вектор діяльності

Ім’я св. Володимира Хрестителя Руси-України і державотворця відтворює напрямок діяльності Фонду. З перших проектів Фонд задекларував себе як екуменічна спільнота, відкрита на соціальні, культурні та суспільні проекти в розбудові української держави, на діалог між Церквою і Державою.

Фонд бере участь в праці державних комісій, церковних соборах, європейських форумах, міжнародних рухах. Фонд є дійсним членом світових структур UNUM-OMNES, Колоквіум Міжнародних Парафій (CEP) та щорічних Східно-Європейських семінарів в Шмохтітц Німеччина.

Місія

Поширювати духовність Київського благочестя, свідчити віру та історію свого народу на регіональному і міжнародному рівні. Дбати про збереження культури та історичної пам’яті. Виховувати свобідну творчу патріотичну молодь, закорінену в національній традиції. Плекати кращі якості української родини.

Статус

Фонд святого Володимира — доброчинна громадська організація, започаткована з благословення блаженнішого Любомира Гузара, зареєстрована Управлінням юстиції Львівської області 12 червня 1997 року (свідоцтво № 57).

Пріорітети

В зв’язку з тим, що однією з найбільших суспільних криз, які переживає Україна, є криза родини, пріоритетним напрямком праці Фонду св. Володимира є віднова молодої української родини як здорової клітини нації у таких формах діяльності:

 • об’єднання родин в спільноти з метою взаємного соціального служіння та солідарностідуховно-патріотичне виховання дітей та молоді
 • плекання національних традицій, збереження історичної і родової пам’яті
 • захист особи і родини у важких обставинах: матеріальна допомога, лікарська та психологічна опіка, порадництво
 • громадсько-політична активність

Форми діяльності

Представництво в суспільно-політичних, екуменічних та релігійних міжнародних і регіональних зібраннях. Школи, студії, порадні, бібліотека, краєзнавство, паломництво, випозичальні, підготовка до шлюбу, пологів та виховання малят, літні табори, програми для старших, спортивні секції, тісна співпраця з дружніми організаціями, доброчинна діяльність. Популяризація національних традицій – одягу, звичаїв, творчості. Стимулювання до створення спільнот солідарності родин.

Засновники

Ігор Матушевський – інженер, громадський діяч, депутат Міської Ради першого скликання, засновник РУХу на заводі Телеграфної апаратури, перший Голова організації «Українська молодь Христові».

Роман Крип’якевич – інженер, фізик-винахідник, член НТШ, член Великої Ради РУХу, громадський діяч, перший віце-консул Австрії в Україні.

Леся Крип’якевич – художник, громадський і церковний діяч, член Спілки Художників України, член оргкомітету РУХу (1-й, ІІ-й З’їзди), делегат зустрічі з папою Іваном-Павлом ІІ в 1989 р.

Орест Голубко – економіст, громадський діяч, лідер Міжнародного мирянського руху «Подружні Зустрічі».

Ольга Новаківська архітектор, громадський діяч, член Спілки Архітекторів України, член Правління Львівського Відділення САУ. Член Спілки Політв’язнів, Т-ва «Просвіта».

Юрій Лукомський – архітектор, археолог, історик, кандидат наук. Дослідник історії Княжого Галича, Десятинної церкви в Києві, замку в Уричі.

Ярема Кравець – письменник, перекладач, філолог-романіст, літературознавець, дійсний член НТШ, член Спілки Письменників України.

Леся Бачинська – інженер, член Управи організації «Українська молодь Христові», секретар Інституту Історії і Суспільства УКУ.

 

Духовний провід

Отець Ігор Пецюх – духівник Фонду.

Отець Тарас Фітьо, голова Комісії Родини Львівської Архиєпархії. Директор Центру Родини – головного проекту фонду.

Благословення +Любомира

 

 

 

  

  Бюро Фонду Св. Володимира

   Знайти: м. Львів, вул. Городоцька 319-а
   Подзвонити: +38 (032) 240 18 02
   Факс: +38 (032) 240 18 10
   e-mail:
   Написати: Фонд святого Володимира
   п/с 8881, UA-79044, Львів, Україна

  Центр родини

   Знайти: вул. Городоцька 319-а
   Подзвонити: +38 (032) 244 11 07
   e-mail:
   Написати: Фонд святого Володимира (Центр Родини)
   п/с 8881, UA-79044, Львів, Україна

  Родинна порадня

   Знайти: вул. Горбачевського 21, кв. 14
   Подзвонити: +38 (067) 670 28 34
   e-mail:

  Краєзнавчий центр "Паломник"


    Знайти: вул. Антоновича 22
    Подзвонити: +38 (032) 243 27 12
    e-mail: